Nuotaika visai dienai: lietuviškų videoklipų „aukso fondas“ (I dalis)

ekspresas pDarius Paciukonis. Foto: youtube.com

Šiais laikais, kai lietuviškų grupių bei atlikėjų vaizdo klipai primena nedidelius vaidybinius filmus, sunku patikėti, kad prieš dvidešimt metų vaizdo klipų kultūra buvo visiškai kitokia – dažniausiai grupės tenkindavosi pseudokoncertiniais vaizdo įrašais, tačiau kartais net ir tada gimdavo unikalių siužetų, įamžintų vaizdo juostose.

1997 metais Kauno leidybinis monstras „Pūkas“ išleido ketvirtąjį grupės albumą „Trokštu tavo meilės“, kurio titulinei dainai ir buvo nuspręsta sukurti vaizdo klipą.

Nors paprastai daugelis grupių tenkindavosi neva gyvų koncertų metu nufilmuotais vaizdais, kurie drąsiai buvo vadinami „videoklipais“, „Ekspresas“, kuris tuo metu buvo vienas daugiausiai įrašų parduodančių kolektyvų, žengė kitu keliu – vaizdo klipu buvo papasakota istorija, kuri tapo tiktu tuometinės lietuviškosios popkultūros paminklu.

Pusnuogės, tik apatinį trikotažą vilkinčios merginos, linksmybės bare ir visa tai pro šaldytuvo vitrininį stiklą stebintis ten įsirangęs „Ekspreso“ vokalistas Darius Paciukonis – visa tai atrodo gana neįtikėtinai. Įdomu, ar kas nors šiais laikais taip ryžtųsi pasiaukoti?