Monika Pundziūtė: prieš „X Faktorių“ buvau mergaitė, dainuojanti liūdnas dainas prie pianino

monika pradziaiMonika Pundziūtė. TV3 nuotr.

Populiariausias Lietuvoje muzikos projektas „X Faktorius“ jau rudenį sugrįš į televizijos eterį. „X Faktoriuje“ pasirodę dalyviai tampa ryškiausiomis muzikos žvaigždėmis, koncertuoja su garsiausiais šalies dainininkais. Gegužės mėnesį „X Faktoriaus“ kūrybinė komanda pradeda kelionę po Lietuvą. Šių kelionių tikslas – padėti atsiskleisti talentams, gyvenantiems mažuose miestuose, kaimuose ar net vienkiemiuose.

Tapti projekto dalyviu yra labai paprasta. Tereikia užpildyti projekto dalyvio anketą puslapyje www.tv3.lt/xfaktorius ir atvykti į atvirų durų dienas. TV3 kūrybinė komanda apsilankys Mažeikiuose, Telšiuose, Panevėžyje, Ukmergėje, Zarasuose, Anykščiuose, Tauragėje, Marijampolėje, Druskininkuose ir Šalčininkuose. Susitikimo metu dalyviai pirmą kartą pasirodys prieš projekto komandą, jiems bus atsakyta į rūpimus klausimus.

Po atvirų durų dienos dalyvių laukia pirmosios atrankos. Jų metu apie šlovę svajojantys pasirodys keturiems teisėjams: Justei Arlauskaitei-Jazzu, Sauliui Urbonavičiui-Samui, Marijui Mikutavičiui ir Sauliui Prūsaičiui. Teisėjai įsitikinę – dalyvavimas projekte atneša neįkainojamos patirties, žinomumą ir dainininko karjerą. Tai, kad „X Faktorius“ padeda įžengti į Lietuvos muzikos olimpą įrodo Monikos Pundziūtės-Monique pavyzdys. Širvintose užaugusi mergina šiandien yra viena ryškiausių mūsų šalies muzikos žvaigždžių.

monika vidujeMonika Pundziūtė. TV3 nuotr.

Monika prisimena, kad gimtajame mieste jos gyvenimas nebuvo rožėmis klotas. Mokykloje ji patyrė patyčias, neturėjo draugų. Mergina nusprendė, jog toliau toks gyvenimas tęstis nebegali. „Persikėliau gyventi į Vilnių, įstojau mokytis į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją. Pamiršau viską, ką apie mane sakė kiti žmonės ir atverčiau naują lapą. Iš karto susiradau draugų, trejus metus gilinausi į vokalo subtilybes ir galiausiai užpildžiau „X Faktoriaus“ dalyvio anketą. O tada viskas ir prasidėjo“, – prisimena M. Pundziūtė.

2015 metais laimėjus „X Faktorių“ M. Pundziūtės gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Mergina šiandien dirba su Vaido Baumilos prodiuseriu Romu Michailovskiu, jos atliekamas dainas peržiūri milijonai „Youtube“ vartotojų. Monika filmuoja muzikinius klipus ne tik Lietuvoje, be ir užsienyje. Įdomu ir tai, kad tik tapusi dainininke mergina pirmą kartą skrido lėktuvu ir aplankė užsienio šalį. Monika koncertuoja su garsiausiais šalies atlikėjais, dainuoja miuzikle, koncertais džiugina savo gerbėjus.

Dabar, grįžusi į gimtąjį miestą, Monika skuba pas mamą. Mergina nejaučia pykčio ją skriaudusiems bendraamžiams ir nenori jiems nieko įrodyti. Kad taps populiaria dainininke, Monika sako negalvojusi. Ji tiesiog darė tai, ką visada mėgo labiausiai – dainavo – ir buvo išgirsta.

„Apie praeitį nebegalvoju. Iš dalies net esu jiems dėkinga. Būtent jie pastūmėjo išvažiuoti iš mažo miestelio. Kartais pagalvoju, kaip būtų susiklostęs mano gyvenimas, jei Širvintose būčiau buvusi populiari mergina, turėjusi savo draugų kompaniją, o laiką leidusi mašinų stovėjimo aikštelėje. Tačiau niekada nebuvau tokia. Aš buvau mergaitė, dainuojanti liūdnas dainas prie pianino“, – atvirauja M. Pundziūtė.

Dvejojančių pildyti ar ne projekto dalyvio anketą Monika nežada įkalbinėti. Mergina sako, kad svarbiausia daryti tai, ką sako širdis. „Žmogus visada turi jaustis laimingas. Širvintose aš jaučiausi beprotiškai nelaiminga. Būdama penkiolikos nusprendžiau išvažiuoti, nebegalėjau laukti. Jei ir tu nesijauti laimingas, keisk savo gyvenimą. Taip, tai yra labai sunku, bet svarbiausia išdrįsti žengti pirmąjį žingsnį“, – pataria Monika.