Netikėta: profesorius Liudas Mažylis mielai sukasi prie puodų

mazylis pradziaiLiudas Mažylis. Tomasfoto.lt nuotr.

Profesorius, Lietuvos mokslininkas, iš garsios inteligentų šeimos kilęs Liudas Mažylis per vieną dieną tapo viena populiariausių šalies įžymybių. Atsinaujinusioje TV3 kulinarinėje laidoje „Virtuvės istorijos“ apsilankęs Nepriklausomybės akto originalą Vokietijos archyvuose radęs mokslų daktaras ne tik atskleis, kodėl nusprendė ieškoti šio dingusiu laikyto dokumento, bet ir prisipažins, jog kulinarija – viena iš jo aistrų.

Nauji vėjai laidą sugrąžino atgal į Kauną – nuo šiol „Virtuvės istorijų“ komanda gardų maistą gamins čia įsikūrusioje modernioje „Gastro studijoje“. Tokiomis naujovėmis įtin patenkinta buvo laidos kulinarė Ilona Juciūtė. „Jaučiuosi kaip savo svajonių virtuvėje, nes viskas, ko tik reikia, yra man po ranka. Gaminsiu daug skanių ir sočių patiekalų“, – džiaugėsi profesionali virtuvės šefė.

Tačiau lygiai taip pat žiūrovus nustebins ir laidos svečias – Lietuvos Nepriklausomybės akto originalą Vokietijoje suradęs mokslininkas L. Mažylis. Maisto gamybai neabejingas vyras pasakos, kad šiam atradimui itin ilgai ruošėsi. „Labai daug paslapčių likę, kur ieškoti, kaip ieškoti. Tokios linijos, trajektorijos pradėjo po truputį brėžtis. Skaičiau vis daugiau, visko vis daugiau sužinojau. Pradėjau tą medžiagą kaupti ir pribrendo sausio 24 dieną apsisprendimas vykti į Vokietiją. Paaiškėjo, kad sėkmingai“, – šypsodamasis pasakos L. Mažylis.

Paklaustas, kaip jautėsi atradęs vieną svarbiausių šalies istorinių dokumentų, profesorius teigė jautęsis puikiai: „Pirmi žodžiai buvo „kaip puiku“. Viskas sutilpo į žodį puiku – atradimo, netikėtumo džiaugsmas ir tai, kad atsirado tai, ko niekas net nesitikėjo.“ Kulinarinėje laidoje profesorius L. Mažylis papasakojo ne tik apie džiaugsmą, kuris užplūdo atradus Vasario 16-osios aktą, bet ir atskleidė, kad virtuvėje jam smagu taip pat, kaip ir chemijos laboratorijoje.