Už kiek dirbtų į Lietuvą iš Londono grįžusi garsi stilistė?

 skumbre dideleAgnė Strumbrė. LNK nuotr.

Kokį atlyginimą norėtų gauti emigravę lietuviai, kad ryžtųsi susikrauti lagaminus ir grįžti atgal į tėvynę? O gal ne piniguose laimė? Gal ne maži atlyginimai, bedarbystė ir socialinė atskirtis yra emigracijos priežastis? „Lietuviams tiesiog gėda sugrįžti į Lietuvą, jeigu jie dar neužsidirbo naujam automobiliui, namui, butui ar sodui ir negali prieš giminaičius pasišvaistyti pinigais”, - LNK „Valandoje su Rūta“ šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. pasakos daugybę emigrantų kalbinusi žurnalistė Akvilė Kavaliauskaitė.

Rašytoja ir žurnalistė tikino, kad emigrantai dažnai nuo Lietuvoje likusių artimųjų slepia tragiškas gyvenimo sąlygas užsienyje, kai kurie, net ištikti nelaimės kai tenka nakvoti parke ant suoliuko, tyli ir neprašo pagalbos. „Teko kalbinti jauną vaikiną, kuris buvo išmestas iš darbo Olandijoje, neteko nuomojamo kambario ir savaitę jo namais buvo suoliukas parke”, - pasakos A. Kavaliauskaitė.

Tuo metu Londone su trimis vaikais gyvenanti emigrantė Agnė Stumbrė prisipažįsta nematanti savo ateities Lietuvoje. „Jūs juokaujate? Ten aš sau galiu leisti viską: mano vaikai turi kompiuterius, telefonus, naujus rūbus, mes kasmet galime atostogauti šiltuose kraštuose, o čia Lietuvoje kainos kaskart vis didesnės”, - piktinosi emigrantė. Ji teigė, jog į Lietuvą ją parviliotų 4000 ar net 5000 eurų atlyginimas.

Neseniai Rokiškio rajone stūksantį apgriuvusį Ilzenbergo dvarą nusipirko verslininkas Vaidas Barakauskas. Dvarą Vaidas atstatė, suremontavo, įkūrė čia didžiulį ekologinį ūkį, patį dvaro pastatą atvėrė visuomenei bei įrengė gausybę apartamentų būsimiems dvaro bei ūkio darbuotojas. Tiesa, verslininkas nesitikėjo, kad tų darbuotojų surasti taps beveik neįmanoma. Darbuotojus Vaidas Barakauskas samdo ir veža net iš Latvijos, nes lietuviai, anot jo, dirbti visai nenori.

„Nekvalifikuotiems darbininkams siūlome minimumą, bet jų dar atsiranda, tik susiduriame su girtavimo problema, mat dažnai jie tiesiog pradingsta. Tačiau didžiausia bėda yra su kvalifikuotais darbuotojais. Mums labai trūksta agronomų. Jiems siūlome atlyginimą nuo 1000 iki 2000 eurų, jeigu reikia, apgyvendiname dvare, duodame pietus. Deja, norinčių dirbti su žiburiu nerasi, todėl vežamės juos iš Latvijos”, - LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta”  ketvirtadienio vakarą, 19 val. 30 min. pasakos verslininkas.

Laidos vedėja Rūta Mikelkevičiūtė filmavimo studijoje nusprendė atlikti eksperimentą ir paklausti kas iš studijos žiūrovų norėtų apsigyventi dvare ir gauti darbą už 1000 eurų. Į pareigas įeitų viščiukų prižiūrėjimas, kurių per mėnesį tektų išauginti virš 300. Darbuotojas gautų apartamentus dvare ir nemokamus ekologiškus pietus kasdien. Daugelio nuostabai, studijoje nepakilo nė viena ranka.