Lietuvos masažo meistrai – tarp geriausių Baltijos regione

masazas pradziaiMasažas. Nuotr. iš asmeninio albumo.

 

To iki šiol niekam dar nebuvo pavykę pasiekti – net du meistrai iš Lietuvos Baltijos masažo čempionate įvertinti aukščiausiais balais. Pirmoji vieta ir geriausios Baltijos regiono masažuotojos titulas atiteko Laurai Gudaitei. Jai kiek nusileido ir sidabro medaliu pasidabino kolega, tame pačiame Birštono „Vytautas mineral SPA” dirbantis Vytautas Makūnas.

„Daug darbo ir širdies”, - paklausta, kaip pavyko dviejų dalių konkurse nurungti ne mažiau patyrusius varžovus sakė L. Gudaitė. Ji, kaip ir visi dalyviai, pirmiausia turėjo pademonstruoti klasikinio masažo technikos įgūdžius. Improvizuoti specialistė galėjo pristatydama laisvąją programą. Ji šiai užduočiai rinkosi aromoterapinį masažą, o V. Makūnas pristatė unikalią, paties sukurtą techniką iš chiromasažo, limfodrenažo ir Tailando masažo derinio.

Pasak „Vytautas mineral SPA” masažuotojų, jų profesiniuose konkursuose itin daug dėmesio skiriama klasikiniam masažui, nes būtent tokio pageidauja didžioji dalis norinčiųjų palepinti savo kūną. „Bet vis daugiau atsiranda drąsesnių, smalsesnių žmonių, kurie, nemažai keliaudami po pasaulį, susipažįsta su aplankytoms vietovėms būdingomis procedūromis ir mielai “patikrina”, kaip egzotiškus masažus atlieka mūsų specialistai”, - pasakojo V. Makūnas.

msazas vidujeLaura Gudaitė ir Vytautas Makūnas. Nuotr. iš asmeninio albumo.

Jo teigimu, eksperimentuoti labiau linkę ir visuomenėje geriau žinomi žmonės. Jie dažniau pageidauja SPA ritualų, kuriuose naudojami įvairūs eteriniai aliejai, šviesų ar garsų terapija. Taip pat pirmenybę teikia unikalioms, niekur kitur neatliekamoms procedūroms. Pavyzdžiui, jų yra itin mėgiami energetiniai žievės, lapų, žiedų ir šaknų ritualai, turintys itin ryškų raminantį, drenuojantį, regeneruojantį ar tonizuojantį poveikį. Itin daug žinomų žmonių dėmesio pastaruoju metu sulaukia holistinis Ma Uri Ora masažas, kurį pagal polinezietišką poveikio kūnui sistemą savaip pritaikė šios srities specialistas Kęstutis Stanislovaitis. V. Makūnas su šypsena sako – jau tampa įprasta ir masažus papildyti mineralinio vandens vonių procedūromis su ypatingais mineralais. Pasilepinimas jose, pasak specialisto, padeda greičiau atsipalaiduoti, sumažina stresą ir pagerina nuotaiką.