Skandalingas Juozo Statkevičiaus interviu toliau kaitina aistras

statke pJuozas Statkevičius. Foto: instagram.com/juozasstat_official/

Savo jubiliejiniam madų kolekcijos pristatymui besiruošiantis dizaineris Juozas Statkevičius, po interviu, duoto su Kremliumi siejamam portalui „Sputnik News“, pateko į tikrą audros sūkurį.Pirmasis nevyniodamas žodžių į vatą savo paskyroje socialiniame tinkle rėžė Andrius Tapinas. „Juozai, tu esi skuduras. Ir kaip paprastas, drėgnas skuduras net nesupranti, kad į tave valosi purvini kerziniai batai, - savo paskyroje rašė dizainerio interviu, kuriame gana rūgščiais žodžiais piešiamas šiandieninis gyvenimas Lietuvoje, supykdintas A. Tapinas. - Galbūt jeigu į tavo lapkričio šou nesusirinks pakankamai žmonių, pagaliau išvažiuosi į Rusiją, kur esi taip vertinamas ir turi tiek draugų. Tik mokesčių prieš išvažiuodamas nepamiršk susimokėti“.

Andriaus Tapino žodžiai sulaukė daug pritariančių komentarų, tačiau atsirado ir stojusių ginti dizainerį. „Juozas yra geriausia, kas galėjo nutikti mažam mūsų kraštui ir kartais net neįsivaizduojame, kokios reikia turėti dvasinės jėgos ir ryžto iš tokios neturtingos, nedidelės valstybėlės tapti pasaulinio lygio kūrėju, savo paskyroje rašė juvelyrė Jurga Lago. - Todėl būkime atsargūs ir pastabūs vertintojai, būkime tie, kurie suteikia saviems sparnus, susikiškime savo pyktį, pavydą ir norą visus sulyginti, parodyti, "kaip reikia galvoti" ten, kur telpa tuo momentu. O ypač susikiškime ten Ad hominem argumentus. Linkiu kolegai šviesos. Jos ima trūkti šiuo metų laiku Lietuvoje“.

Jos mintimis pritarė ir Juozo Statkevičiaus kūrybos gerbėja Daina Bosas. „Ačiū, Jurga. Tu visada buvai objektyvi. Kodėl menininkai nebijo tiesos? Nes jie žino, jų pašaukimas-dirbti, kurti... O ne tapti strategais, diplomatais ir mokėti žaisti nešvarius politinius žaidimus“, - mano Daina Bosas.

Nuošalyje neliko ir stiliaus ikona Agnė Jagelavičiūtė, kurią platesnę įžvalgą savo paskyroje brūkštelėti įkvėpė vienos moters žodžiai, kad J. Statkevičius „beleką pašnekėjo – jis gi menininkas“. Agnė, pastebėjusi, jog „menas yra tai, kas formuoja žmogaus sąmonę, kas keičia pasaulio veidą, ta, kas griauna režimus“, mano, jog „kai nusišneki, geriausias kelias prisipažint, kad nusišnekėjai, ir gyvent toliau“.