Rūtos Mikelkevičiūtės laidoje – bauginančių kainų prognozė

ruta izangaiRūta Mikelkevičiūtė. LNK nuotr.

 

Reaguodama į aktualijas, LNK laida „Valanda su Rūta“ keičia šio vakaro temą. Eterį pasieks šiandien nufilmuota laida apie tai, kad po naujų alkoholio draudimų verslininkai grasina kelti kainas arba emigruoti su visu verslu.

Jau netrukus Lietuvą atkeliaus vasara - atostogų, kelionių ir, žinoma, lietuviško pajūrio sezonas. Tautinio poilsio mėgėjai jau dabar skaičiuoja, kiek reikės turėti pinigų, kad galėtų savaitėlę kitą praleisti prie jūros. Tačiau verslininkai atšauna – kainos didės ir tai pajus visi.

„Kaip mums nedidinti kainų, kai valdžia kelia akcizus alkoholiui, didina minimalią algą, o mokesčiai didėja kone kas mėnesį”, - šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta” piktinsis pajūrio verslininkai.

Laidoje dalyvavęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis atšauna – jam nė motais verslininkų aimanos, esą jie visai negalvoja apie didžiausią Lietuvos problemą – alkoholizmą.

„Mes privalome mažinti alkoholio prieinamumą ir man svarbiau, kad nuo kepenų cirozės nemirs bent vienas žmogus negu kad subankrutuos koks nors verslininkas”, - sako Ramūnas Karbauskis. Politikas tikino, kad neverta lietuvių šviesti ar mokyti gerti kultūringai, nes mes ne ispanai, kurie nuo seno turi alkoholio vartojimo kultūrą.

Valdžios užmojais mažinti alkoholio prieinamumą piktinosi kavinę Klaipėdoje atidaręs buvęs sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas. Anot sportininko, mes gyvename laisvoje demokratinėje visuomenėje, todėl turėtume teisę rinktis, kiek ir kada norime išgerti.

„Pamatysite, kaip lietuviai masiškai važiuos pirkti alaus į Lenkiją ar net Latviją, o Palangos paplūdimyje pardavėjai pardavinės čeburekus ir latvišką alkoholį”, - Ramūnui Vyšniauskui pritarė kiti pajūrio verslininkai.

Ketvirtadienio vakarą, 19 val. 30 min. LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta” – arši Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio ir Lietuvos verslininkų akistata  ir liūdnos prognozės, kokios kainos mūsų laukia Lietuvos kurortuose: salotos nuo 10 iki 15 eur arba nuo 35 iki 52 Lt, jautienos kepsnys – 28 eur arba 96.60 Lt, makaronai su sūriu - 13 eur arba beveik 45 Lt, ledai desertui 6 eur – beveik 21 Lt ir tai dar ne pabaiga.